Azeri Palmali şirketi 10 gemi yaptıracak

Palmali Holding bünyesindeki Palmali Denizcilik Grubu, Beşiktaş Şirketler Grubu bünyesindeki Beşiktaş Gemi İnşaa A.Ş. ile 7100 ton taşıma kapasiteli 10 adet nehir ve deniz tipi buz sınıfı tanker inşaa ettirmek üzere kontrat imzaladı. Palmali Group’un Akatlar’daki holding binasında gerçekleştirilen imza törenine Palmali CEO’su Marif Mansimov, Beşiktaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Kalkavan, Palmali Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç, Palmali Denizcilik Grubu Başkan Yardımcısı Yuri Isupov, Beşiktaş Gemi İnşaa Grubu Başkanı Murat Bener ve Beşiktaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Giorgio Denaro katıldı. Toplam 200 milyon dolar tutarındaki anlaşma çerçevesinde tankerler, 2010 Aralık ve 2013 Eylül tarihleri arasında
Palmali’ye teslim edilecek.

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş Group CEO’su Yavuz Kalkavan, “İmzalanan bu anlaşma global krizin etkisiyle son derece zor günler geçiren gemi inşaa sanayimiz için çok büyük önem taşımaktadır. Yalova’da Altınova bölgesinde kurulu Beşiktaş Tersanesi’nde bu gemilerin inşaasında görev yapacak 1000 kişiye istihdam sağlanmaktadır” dedi. Beşiktaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kalkavan da “Biz iki şirket bir aileyiz. Söz konusu anlaşma aile arasındaki bir gelişmedir” diye konuştu.

130 gemisi var

Palmali Şirketler Grubu CEO’su Marif Mansimov da, Rusya ve Türk cumhuriyetlerinde deniz taşımacılığı yürüten Palmali Denizcilik Grubu’nun sahip olduğu ve işlettiği 130 gemi ile dünyanın en büyük ve önemli taşımacılık şirketlerinden biri olduğunu belirterek, “Taşımacılık yaptığı bölgelerde hızla büyümekte olan Palmali Denizcilik Grubu önümüzdeki dönemde ihtiyacı olan diğer yeni gemileri de Türkiye’de, Beşiktaş Tersanesi’nde inşaa ettirme düşüncesindedir” diye konuştu.

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

52 Responses

  1. vaqif dedi ki:

    здрасти с уважением я Вагиф работал в Калининграде судавым поварам
    гражданства рассия нахажус в Азербайчане хотел бы работат у вас

  2. vaqif dedi ki:

    МОРЕ ХОДИЛ СООК ХАТЕЛОС РОБОТАТ У ВАС РАССИЙСКАЯ ПАСПОРТ ТЕЛ 0556564352.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir