Category: Eğitim

Sovyet sonrası dönemde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da Azerbaycan çok yüksek bir ivme kazandı. Azerbaycan’da 6.500 kültür tesisi, 4.605 kütüphane, 125 müze, 125 müzik okulu, 43 halk tiyatro salonu, 3.680 kültür evi bulunmaktadır. Okuma yazma oranı %99,5’tir. Özel ve devlet olmak üzere toplam 49 tane kanuni üniversite mevcuttur ve bu üniversiteler özellikle Türk ve birçok yabancı öğrenciye eğitim vermekte, eski doğu bloğu ülkeler arasında kaliteli eğitim veren ülkeler arasında sayılmaktadır. Azerbaycan’da eğitim ve Azerbaycan üniversiteleri ile ilgili en geniş rehber. Üniversiteler, fakülteler, eğitim seviyesi, üniversite fiyatları ve daha bir çok konu.

0

Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan’ın en eski ve en popüler üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi hakkında genel bilgiler, eğitim ücretleri, yurt olanakları.

0

Azerbaycan Üniversiteleri Taban Puanları

Üniversite yarışı başladı. Yurtdışında üniversite okumak isteyenler için Azerbaycan Üniversiteleri Taban Puanları konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Azerbaycan Devlet Beden Terbiyesi Ve İdman Akademisi – Bakü Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi – Bakü Azerbaycan Devlet Medeniyet...