Aygün Kazımova kimdir?

Aygün Kazımova kimdir, sevgilileri, eşi, çocukları, şarkıları, hayatı, albümleri, resimleri ve merak edilen bir çok detay bu makalede.

Azerbaycan’ın divası Aygün Kazımova

Aygün Kazımova Hayatı

26 Ocak 1971 tarihinde Bakü ilinin Nizami ilçesinde doğmuştur. Ailenin dördüncü ve son çocuğudur. 1977 yılında Aygün 12 sayılı okulda ilkokula başladı. Çok kısa zamanda tüm öğretmenlerinin ve sınıf arkadaşlarının gözdesine çevrildi. Okulun en önemli etkinliklerinde şarkı söylemesi onu bu alanda daha da cesaretlendirdi.

8. sınıftayken babasını kaybetti. Lisedeyken, hentbol takımının kalecisi ve kaptanıydı. Aygün’ün hentbol takımına katılımı ve takım arkadaşlarıyla yaptığı maçlar takımı çok başarılı kıldı.

1986’da Medeni Maarif Koleji’nde okuyan Aygun’ün eğitimi bazı sebeplerden dolayı yarım kaldı. O zamanlar Gaya Vokal Enstrümantal Topluluğu solistiydi.

24 Aralık 1989 tarihinde gençlik aşkı eski kocası İlgar İbrahimov ile evden kaçıyor. 7 Ekim 1990’da kızı Ilgara Kazimova doğdu. Kısa bir süre sonra 1991 yılında kocasından boşandı. Bunun ana nedeni, eşinin şarkı söylemesine izin vermemesi, hoş olmayan tarzı bir yaşam tarzı ve her gün kendisini incitmesiydi.

1998 yılında Azerbaycan Açık Cemiyet Partisi lideri Rasul Guliyevin yeğeni Rıza Guliyev Haydar Aliyev Havalimanı’nda tutuklanırken Halk Sanatçısı Aygün Kazımova gözüyaşlı bir durumda televizyonlara röportaj vererek, eks-spikerin akrabası ile evli olduğunu bildirmişti. Daha sonra eski Enerji Bakanı Natig Aliyev’in oğlu Ferhad Aliyev ile aşk yaşadı.

2002 yılında Türkiye basınında, özellikle Hürriyet gazetesinde “Best Model Of the Turkey” yarışmasının finalisti Mert Kılıç’ın aşk yaşadığı ile ilgili bir dizi makaleler yayınlandı.

2004-2011 yılları arasında Namik Karaçukurlu ile gayri resmi bir evlilik yaşadı.

Albümleri

Sevgi gülleri (1997)
Ey menim dünyam (1999)
Aygün (2000)
Sevdim (2001)
Son söz (2004)
Seversenmi? (2005)

Aygün Kazımova Resimleri

Kaynak: wikipedia

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

2 Responses

  1. Asuman dedi ki:

    Azerbaycanın divasıdır Aygün Kazımova

  2. Hasan Hüseyin Peker dedi ki:

    Beni bu güzel kadınla taniştırabilecek birisi var mıdır? Bir kaç aya Bakü’ye geleceğim. Dünya güzeli Aygün Kazımova ile bir yemek yemek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir