Azerbaycan Arkadaşlık Siteleri

İki kardeş ülke, iki devlet tek millet Azerbaycan ve Türkiye arasındaki evliliklerin artmasında Azerbaycan Arkadaşlık Siteleri büyük bir yere sahip. Bu yazımızda bu arkadaşlık sitelerini inceleyeceğiz.

Azerbaycan arkadaşlık siteleri

Azeri Forum siteleri

Facebook ortaya çıkmadan önce forum siteleri büyük aşkların ortaya çıktığı mekanların başında geliyorlardı. Daha sonradan popülerliklerini kaybetseler de yine de kullanıma devam ediyor. Çünkü binlerce, yüz binlerce kullanıcı her gün forum sitelerini ziyaret ediyor.

Bu da önce arkadaşlıkların ortaya çıkmasını, daha sonra ise bu arkadaşlıkların aşka dönüşmesine sebep oluyor. Azerbaycan‘da onlarca forum sitesi mevcut. İçlerinden iki adet forum sitesi çok popüler ve herkes tarafından biliniyor.

Burada bahsedeceğimiz site Azeri Forum olarak biliniyor. Azerbaycan’ın en büyük sitelerinden bir tanesi. azeriforum.com web sitesini de kullanıyor. Bu forum Azerbaycan Arkadaşlık Siteleri arasında ilk sırada denebilir. Çünkü Türkiye’de herkes bilir bu siteyi. Google Azeri Forum yazarsanız ilk sırada çıkmaktadır.

Azeri Chat siteleri

mIRC ve IRC internetin ilk zamanlarından beri, yani neredeyse 1995’lerden beri arkadaşlık siteleri olarak kullanılırdı. Daha sonra chat siteleri de gelişti. Zamanla web tabanlı başka sohbet siteleri ortaya çıktı. Azerbaycan sohbet siteleri arasında en ünlüsü aynı zamanda Azeri Chat olarak da bilinir. azerichat.com ismini de kullanmaktadır. Son zamanlarda kapalı görünüyor ancak umarız kısa zamanlarda açılacaktır.

Azerbaycan Arkadaşlık Siteleri

2000’li yıllar arkadaşlık siteleri için çok çok iyi geçti diyebiliriz. Daha FB filan piyasada yoktu. Tabiri caizse piyasanın tozunu attırdılar. dating.az sitesi bunların en iyilerinden bir tanesidir. Sitede onbinlerce üye kayıtlı. Bu üyelerden kaç tanesi aktif bir şekilde siteyi kullanıyor verisine sahip değiliz.

Sosyal Ağ Siteleri

Bu konuda çok fazla birşey yazmaya gerek yok aslında. 2005-2006 gibi ortaya çıkan sosyal ağ siteleri aşkların, sevgileri ve evliliklerin bir anlamda mekanına da çevrildi.

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

2 Responses

  1. Aysun dedi ki:

    yok

  2. Hatrex dedi ki:

    Off

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir