Süleyman Demirel, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini değerlendirdi

Süleyman Demirel, Sema Efe’nin Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesindeki resim sergisinin açılışına katıldı.

Demirel’i sergiye gelişinde Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Sema Efe karşıladı.

Cindoruk bir resmin üzerindeki kurdeleyi keserek açılışını yaptığı sergiyi gezen Demirel, ressam Efe’yi tebrik ederek başarı diledi.

Bir gazetecinin ”Türkiye ile Azerbaycan iki devlet tek milletti, bu değişiyor mu?” sorusu üzerine Demirel, ”Yine tek millet iki devlet. Bugünkü sıkıntılar geçer. Öyle halkların, milletlerin, devletlerin birbirine küsmesi olmaz. Kardeşler arasında bile zaman zaman kırgınlıklar, dargınlıklar, sürtüşmeler olur ama küsme olmaz. Siyasette küsme olmaz” diye konuştu.

Demirel, Irak’taki Kandil ve Mahmur bölgelerinden gelenlerin teslim olmasıyla ilgili sorusuna da ”Daha durun bakalım. Bu kadar erken meselenin üstüne atlamayın. Birkaç gün geçsin bakalım bir görün bakalım ne olacak, nereye gidecek” karşılığını verdi.

Efe tarafından beyaz bir at ile Atatürk resimleri hediye edilen Demirel, sergiye gelen vatandaşlarla fotoğraf çektirip sohbet etti.

Sema Efe’nin 50 resmin bulunduğu sergi 24 Ekim Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir