Tagged: azerbaycan

0

Azerbaycan 8 askerini şehit verdi

Dün geceden bu tarafa Azerbaycan Ermenistan sınırında çatışma var. Ermenistan istihbarat grupunun sınırı geçmeye çalışmış. Bunu farkeden Azerbaycan askeri karşılık verince büyük bir çatışma çıkmış. İlk belirlemelere göre Azerbaycan Ordusu 8 asker şehit vermiştir....

Şehitlikteki Türk bayrağı, Azeri halkının onuruna emanettir 4

Şehitlikteki Türk bayrağı, Azeri halkının onuruna emanettir

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bakü’de Türk şehitliğindeki Türk bayraklarının kaldırılmasıyla ilgili olarak, “Yunanistan’da Korfu Adası’nda tek bir Türk yoktur, Türk şehitliği vardır. O adada bayrağımız dalgalanmaktadır. Bizim Azerbaycan halkına güvenimiz tamdır.” dedi. Davutoğlu, şehitlerin gölgesinde uyuduğu Türk bayrağının Azeri halkının izzetine ve onuruna emanet olduğunu kaydetti.

Azerbaycan bayrağı bizim için kutsal ve azizdir 7

Azerbaycan bayrağı bizim için kutsal ve azizdir

Bursa Valisi Şahabettin Harput, 14 Ekim’deki Türkiye-Ermenistan milli maçı öncesi, Bursa Atatürk Stadı’na girişinin engellenmesi amacıyla Azerbaycan bayraklarının toplanmasıyla ilgili, ”İzdihama dayalı hoş olmayan görüntü ve resimlerin tarafımızdan incelemesi yaptırılmaktadır. Bu konuda kusurlu görünenler hakkında yasal işlem yapılacaktır” dedi.

Azerbaycan’da Türk bayrağı yeniden yükseldi 2

Azerbaycan’da Türk bayrağı yeniden yükseldi

Türk bayrakları, Azeri şair Sabir Rüstemhanlı “O bayraklar bu topraklar için şehit düşenlerindir. Saygılı olalım” demesi üzerine başlayan hareket üzerine önce Diyanetin camisinde Türk bayrağı yükseldi.

1

Azerbaycan Resimleri

Doğasından gece hayatına bakmaktan doyamayacağınız Azerbaycan resimleri.