Türkiye Nahçıvan Başkonsolosluğu

Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermesi için açılan Türkiye Nahçıvan Başkonsolosluğu ulaşım, adres ve telefon bilgileri. Nahçıvan’ın merkezi bir lokasyonunda kendisine ait binada hizmet gösteren konsolosluğa ulaşmak çok kolay.

Nahçıvan Başkonsolosluğu Hakkında

Adres : Haydar Aliyev Prospekti No: 17 Nahchivan, Nahchivan,
Telefon : 994 136 499110

Bağlı Birimler

SİLAHLI KUVVETLER ATAŞE YARDIMCILIĞI

Adres

Haydar Aliyev Prospekti No:17, Nahçıvan
Telefon 99-4136-57 315, Nahçıvan içinden aramak için 457 315 (Direkt hatlar),
90-312-309 87 28, 90-312-309 66 80 (Ankara bağlantılı, Başkonsolosluğumuz santralı üzerinden)
Faks
E-mail
Çalışma saatleri 09:00 – 12:30, 13:30 – 18:00

Faks : FAKS

Çalışma Saatleri : Başkonsolosluğumuzda resmi tatil günleri dışında kalan günlerde 09.00- 12.00 saatleri arasında vize müracaatları kabul edilmektedir.

Konsolosluk ne iş yapar?

Konsolosluk, bir ülkenin yurtdışında bulunan bir temsilciliğidir ve bu temsilciğin görevi, ülkesiyle ilgili konularda yurtdışında bulunan vatandaşlarına hizmet vermektir. Konsolosluk, ülkede bulunmayan vatandaşların ülkelerine dönüşlerini kolaylaştıran bir hizmet olarak da görülebilir.

Konsolosluklar, genellikle ülkelerin başkentlerinde bulunur ve ülkede bulunan vatandaşların yurtdışına çıkış izinleri, pasaport işlemleri, vatandaşlık işlemleri gibi konularda hizmet verir. Konsolosluklar, ayrıca yurtdışında bulunan vatandaşların ülkelerine dönüşleri sırasında gerekli olan evrakları düzenler ve vatandaşların yurtdışında bulunan çocuklarının vatandaşlık işlemlerini yapar.

Konsolosluklar, ayrıca yurtdışında bulunan vatandaşların ülkelerine dönüşlerinde gerektiğinde, vatandaşların ülkelerine dönüşlerini kolaylaştırmak için yardımcı olurlar. Bu yardım, vatandaşların ülkelerine dönüşlerinde gerekli olan uçak biletlerinin satın alınması veya vatandaşların yurtdışında bulunan çocuklarının ülkelerine dönüşlerine yardımcı olmak gibi hizmetler olabilir.

Konsolosluklar, ayrıca yurtdışında bulunan vatandaşların ülkelerine dönüşleri sırasında güvenlik konularında da yardımcı olurlar ve vatandaşların ülkelerine dönüşlerinde güvenlik açısından risk taşıyabilecekleri durumlarda, vatandaşları uyarırlar ve gerekli önlemleri almaları için yardımcı olurlar.

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

3 Responses

  1. eren kükrekol dedi ki:

    ben türkiye c. vatandaşıyım ve orda nahçivanda evlenmek istiyorum eşim olacak bayan norveçli.her belgemiz uluslararsı hazır.başka bir broblem vaqrmı ?yardımlarınız için teşekkür ederiz..

  2. elxan dedi ki:

    rg

  3. turgay dedi ki:

    Merabalar benim eşim azeri ve bir çocuğumuz olucak ama nikahimiz yok eşimin bu yasina kadar kimliği cikartilmamis elimizde sadece doğum belgesi bulunmaktadır biz nikahimizi nasil yababiliriZ yardimci olursaniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir