Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu görev bölgesi, diplomatik heyet, adres ve telefon bilgileri.

Adres: Sukapı mah. Eski Erzurum cad. Dostluk Sitesi No: 123, 36100 Kars
Telefon: (474) 223 64 75 – 223 13 61
Faks: (474) 223 87 41
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00

Azerbaycan Kars Konsolosluğu

Görev Bölgesi

Ardahan, Ağrı, Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van.

Kars Başkonsolosluğu diplomatik heyeti

Guliyev Nuru – Başkonsolos

Hasanov Tural – Konsolos

Ramazanova Günay – Birinci katib

Gadalı Behbud – Üçüncü katib ( Iğdır bölmesi)

Seyidov Mirvahid – Ticari ataşe

Gocayev Elgün – Şoför

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

5 Responses

 1. onur samanci dedi ki:

  karsa gelmaden postayla vize alinabilirmi.esim azerbeycan vatandasi.gurcistan uzerinden aracimizla 1 haftaligina azerbeycana gitmek istiyoruz.yardimci olursaniz seviniriz.tesekkurler

 2. Ahmet Turan dedi ki:

  Uyarı: Ermenistan Cumhuriyeti ile savaş durumu nedeniyle, Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşları ve diğer Ermeni kökenli ve Ermeni asıllı yabancı vatandaşları’nın Azerbaycan Cumhuriyeti’ne girişi yasaktır – ve bu yasağa tabii ki Ermeni kökenli ve Ermeni asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da dahildir. Aksi halde Azerbaycan’a gitmeye kalkışan Ermeni kökenli ve Ermeni asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Azerbaycan’a vardıkları an otomatikman gözaltına alınıp, geldikleri yere sınırdışı edilecektir. Uçak biletlerin yanması ve ve başka mali kayıplar da söz konusu olur.

 3. orhan dedi ki:

  sayın başkonsolos’um gürcistana kimlikle girip çıkıyoruz ailemizle gezi amaçlı lafta kardeşiz ama sınırda kardeşlik pasaporta takılıyor anlamış değilim neden sizdede bu uygulama yok rahatca kardeş topraklarda gezemiyoruz bayram tatilini gezi amaçlı değerlendiren biri olarak bu prosüdürün kalması iki ülke için çok verimli olaçağı inancındayım ilgi ve alakanıza şimdiden tşk

 4. orhan dedi ki:

  sayın başkonsolos’um gürcistana kimlikle girip çıkıyoruz ailemizle gezi amaçlı lafta kardeşiz ama sınırda kardeşlik pasaporta takılıyor anlamış değilim neden sizdede bu uygulama yok rahatca kardeş topraklarda gezemiyoruz bayram tatilini gezi amaçlı değerlendiren biri olarak bu prosüdürün KALKMASI iki ülke için çok verimli olaçağı inancındayım ilgi ve alakanıza şimdiden tşk.

 5. valıde dedi ki:

  salam men erzurumda evlıyem bakıya gedecem Azerbaycan pasportudur qızımı usdume yazdırıb gede bılerem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir