Bakü Turları ve Fiyatları 2020

Doğu ve batının en güzel sentezini oluşturan Bakü mutlaka gezmeniz gereken rotalar arasında bulunması gerekmektedir. Şehri çok iyi tanıyan rehberler eşliğinde düzenlediğimiz Bakü turları ve özellikle İçerişehir turları ile 2020 yılında uygun fiyatları ile sizi bu seçkin şehir ile tanıştırıyoruz.

Bakü Tarihi

Hazar denizinin batı sahillerinde, Abşeron yarımadasının güneyinde yer alan tarihi bir şehir. Bakü’ye rüzgarlar şehri de derler. Kuru subtropikal iklimi var. Toplam alanı 2.130 km2 olup 11 ilçeden oluşmaktadır.

Eski Bakü, bir zamanlar ticaret ve petrol üretim merkezi idi. Petrol üretimi ve yayılışı tarihi, Babil İmparatorluğu’na kadar uzanıyor.

Dünyanın ilk petrol tankeri Zoroaster, 1879’dan beri Bakü’deki Nobel kardeşler tarafından kullanılıyor. Ancak 70 yıl sonra, gemi Sovyet döneminde dünyanın ilk açık deniz platformu olan ünlü Petrol Kayalarını yaratmak için battı.

Şu anda Bakü’nün sosyal ve toplumsal yaşamı da çok dinamiktir. Burada düzenlenen önemli konferanslar, festivaller, sergiler, spor etkinlikleri ve diğer uluslararası etkinlikler, Bakü’nün bölgedeki önemini artırıyor. Şehrin en büyük serveti ise onun sakinleridir. Sermayenin sakinlerinin misafirperverliği ve samimiyeti herkes için unutulmaz deneyimler yaşatır.

İçerişehir Bakü Turları

Söylediğimiz gibi Bakü eski ve yeninin bir anlamında sentezidir. Eski Şehir (İçerişehir) olarak bilinen bölge yüzyıllar öncesini günümüze taşımıştır. Tarihi sokaklarda gezerken tarihi yeniden yaşıyor gibi oluyorsunuz. Bakü Turları çerçevesinde İçerişehir turu ayrı bir başlık teşkil etmekte ve güzel zaman geçirmeniz sağlanmaktadır. Diyebilirz ki buraya hayran kalacaksınız.

Bakü Resimleri

Gece hayından tarihi yapılarına, spo müsabakalarından festivallere Bakü resimleri sizi şu tarihi şehire hayran bırakacaktır.

Nerede Kalınır?

Bakü’de konaklamak için bir çok farklı tercih şansınız var. Fiyat olarak Bakü otelleri Türkiye ortalamasının üzerinde. Antalya ve diğer bazı turistik yerlerle karşılaştırmamak gerek. Çünkü Bakü dünyada en pahalı şehirler listesinde. Aşağıdakilerden birisini seçe bilirsiniz:

 • Günlük Kiralık Evler
 • Hosteller
 • Uygun Fiyatlı Oteller
 • Lüks Oteller

Nerede Yemek Yenir?

Bakü’de mutlaka tatmanız gereken yemekler

Bakü ziyaret edilir de Azerbaycan mutfağı tadılmazmı. Tabii ki tüm yemeklerden tadacaksınızdır. Ancak biz yine de bazı tavsiyeler verelim. Bu yemekleri tatmadan dönmeyin.

 • Şah Pilavı
 • Piti
 • Dolma
 • Düşbere
 • Şekerbura ve Paxlava
 • Qoğal
 • Levengi
 • Qutab

Bakü turları zamanı dikkat etmeniz gerekeler

Bakü’ye geziye gitmeden önce Azerbaycan’da yaşam ile ilgili bazı bilgileri öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Çok sıcakkanlı olan Azeri kardeşler sizi hoş bir şekilde karşılayıp misafir edecektir.

Bakü Turları iletişim

Bakü turları ile ilgili her türlü sorularınız ve aklınıza takılanlar için +994500000000 numaları whatsapp numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Adres: Haydar Aliyev Prospekti 12 Bakü Azerbaycan

Telefon: +994500000000

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

1 Response

 1. Hakan Balta dedi ki:

  En çok görmek istediğim şehirlerden birtanesi de Azerbaycan Bakü şehridir. Özellikle Gobustan denen yeri görmek istiyorum. Milyonlarca yıl önceden kalma o eserleri herkesi görmesi lazım.

  Düzenlediğiniz Bakü Turları 2020 ile ilgili bana detaylı bilgi gönderir misiniz. Uçak fiyatları dahil tüm konaklama ve yemek fiyatları nedir? Bakü’de ne kadar para harcarız muhtemelen?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir