Azerbaycan Gece Hayatı, Gece Kulüpleri, Eğlence Mekanları

Türk Cumhuriyetleri arasında kardeş Azerbaycan gece hayatı ile çok ünlüdür. Özellikle Bakü gece kulüpleri ve eğlence mekanları çok renklidir ve her zaman tıklım tıklım dolu oluyor.

Işıl ışıl Azerbaycan Gece Hayatı

Renkli Gece Hayatı

Azerbaycan bağımsızlıktan sonra sıkıntılı günler yaşadı. Ancak 2003 yılında petrol satışlarının başlaması ile çok hızlı bir şekilde toparlandı ve lüks yapılar boy göstermeye başladı.

Yıllar geçtikçe Bakü, Sumgayıt, Gabala ve Haçmaz eğlencenin merkezi haline gelmeye başladı. Özellikle Bakü ve Haçmaz şehrinin Nabran bölgesi lüks ve şatafatlı gece hayatı ile öne çıkmaya başladı.

Gece Kulüpleri

Azerbaycan gece kulüpleri artık tüm dünyada meşhur. Özellikle Bakü gece kulüpleri Arapların bile dikkatini çekmiş durumda. Her yıl İran, Türkiye, Gürcistan, Rusya ve Arap ülkelerinden yüz binlerce gece yaşamını sevenler Bakü’ye gelirler.

  • En iyi seçkin bar: Pasifico Baku
  • En iyi bar: Madrid Bar
  • En iyi gece kulübü: Enerji Baku
  • En iyi canlı müzik: Le Chateau

Eğlence Mekanları

Gece kulüplerini, disco ve barları sevmeyenler için Azerbaycan’da daha farklı eğlence mekanları bulmak mümkün. Özellikle yine de başkent Bakü eğlence mekanları ile ünlü.

Resimlerle Azerbaycan Gece Hayatı

Siz de bu güzel gece yaşamının tadını çıkarmak isterseniz Bakü Turları ile şehri ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycanli

Azerbaycanlı - esasen Azerbaycan, Irak, Türkiye, Gürcistan, Rusya, İran hem de diğer bazı devletlerde yaşayan ve ana dilleri Azerbaycan dili olan Türk halkı.

You may also like...

1 Response

  1. Hakan Andaç dedi ki:

    Azerbaycan çok güzel bir ülke. Gez gez doymak olmuyor. Beni özellikle Bakü ve Nabran gece hayatları memnun etti. Guba şehrine bayıldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir